مجله ساختماني
نماشویی ساختمان و روش های مهم آن

نماشویی

نماشویی ساختمان به فرایندی گفته می شود که برای شستشوی نمای ساختمان ها استفاده می شود. با وجود آلودگی های موجود در هوا و آلاینده ها نمای ساختمان ها آلوده و کثیف می شوند. این آلودگی ها به مرور زمان موجب از بین رفتن نمای ساختمان می شود. برای از بین بردن آلودگی ها و جلوگیری از آسیب رسیدن به نمای ساختمان خدمات شستشوی نما پیشنهاد می شود. در ادامه، به چند روش نماشویی می پردازیم.

برای تمیز کردن نمای ساختمان، روش های مختلفی در نماشویی وجود دارد که با توجه به عوامل گوناگون می توان یکی از آن ها را انتخاب کرد. این عوامل می تواند شامل متراژ بنا، ارتفاع، نوع دسترسی، جنس نما و میزان آلودگی سطح نما باشد. برای انجام نماشویی بر روی نمای ساختمان باید به سراغ تیم هایی بروید که تخصص کافی در حیطه نماشویی دارند و در انجام کار خود مسئولیت پذیر هستند.

استفاده از واترجت در نماشویی

واترجت یک دستگاه مخصوص برای نماشویی است که آب را با فشار بسیار زیاد به سطح نما می ریزد و سطح آن را از هر گونه آلودگی پاک می کند. استفاده از واترجت تقریبا در همه روش های نماشویی لازم است و تنها مواد شوینده آن نسبت به جنس نما متفاوت می شود. نمای شیشه ای، سنگی، فلزی و حتی نمای سیمانی نیاز به شسته شدن به وسیله واترجت را دارند.

نماشویی با ماده ای به نام دیسکلر

برای برخی از نماهای سنگی یا نماهایی که درصد چربی آن ها زیاد است، از دیسکلر که نوعی اسید رقیق شده است استفاده می شود. دیسکلر چربی نما را حل می کند و در عین حال هیچ آسیبی به نما نمی رساند. برای کاربرد دیسکلر آن را داخل مخزن واترجت می ریزند و سپس به همراه آب با فشار قوی به سطح نما تزریق می کنند.

نماشویی به وسیله واتر سندبلاست

نما های سنگی، سیمانی، آجری و نما هایی از جنس سنگ تیشه ای به خاطر اینکه سطح صافی ندارد، به راحتی تمیز نمی شوند. برای همین باید از ماده استفاده شود که به داخل این خلل و فرج ها نفوذ کند و به خوبی سطح نما را تمیز کند. سیلیس یا همان ماسه بادی صنعتی داخل مخزن واترجت ریخته می شود و با نازل مخصوص به سطح نما ریخته می شود. سندبلاست چربی، آلودگی، قارچ ها، کپک ها و حتی شوره های نما را از بین می برد و سطح آن را کاملا تمیز می کند. سیلیس بسیار ریز است و هیچ آسیبی به نمای ساختمان نمی رساند و تنها یک لایه بسیار نازک از روی نما بر می دارد و آلودگی های آن را پاک می کند.

نماشویی ساختمان با استفاده از تی و ابر

برای نماهای شیشه ای و کامپوزیت شستشوی نما طی دو مرحله اجرا می شود. در مرحله اول ابتدا شستشو با استفاده از واترجت انجام می شود. در مرحله دوم لکه گیری با استفاده از تی و ابر و مواد شوینده انجام می شود. استفاده از روش تی و ابر برای برخی نماهای شیشه ای که آلودگی کمتری دارند طی یک مرحله انجام می شود.


سه شنبه بیست و ششم 2 1402
(0) نظر
برچسب ها : نماشویی-نماشویی ساختمان-شستشوی نما-کارویس-نماشویی کارویس-شستشوی نمای ساختمان
صفحه نخست پست الکترونیک وبلاگ تبیان
نوشته های پیشین
ازتاریخ 1402/03/1 تا تاریخ 1402/03/7 ازتاریخ 1402/02/22 تا تاریخ 1402/02/28 ازتاریخ 1402/02/15 تا تاریخ 1402/02/21
موضوعات
بدون موضوع (10)
صفحه ها
فیدها
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 2371
تعداد نوشته ها : 10
تعداد نظرات : 0
X